MikroSigorta ve MikroKonut

MikroSigorta – MikroKonut

Kadınların ekonomik yaşama adım atmalarını sağlayan Grameen MikroKredi Programı kapsamında MikroKredi kullanan dar gelirli kadınlar, 2011 yılı sonunda Güneş Sigorta tarafından geliştirilen MikroSigorta kapsamına alındı. Toplam 175 ülkede dar gelirli kadınların ekonomik yaşama katılmaları amacıyla yürütülen MikroKredi Programı, Türkiye’de 2003 yılından bu yana uygulanıyor. Bu programın öncüsü Nobel ödüllü Prof. Dr. Muhammed Yunus ile ortaklaşa yürütülen Türkiye Grameen MikroKredi Programı’nın Türkiye’nin tüm illerinde yaygınlaştırılması hedefleniyor.

2016 yılı Aralık ayında 5. yaşını kutlayan MikroSigorta kapsamında, 70.000’e yakın dar gelirli kadın kaza sonucu ölüm, sürekli sakatlık teminatları ile birlikte terör ve deprem gibi doğal afetlere karşı 10.000 TL teminat altına alınıyor. Mikrokredi kullanan girişimci kadınlar ayda yalnızca 1 TL ödeyerek MikroSigorta’ya sahip olabiliyor. Proje ile Güneş Sigorta, hem kadın emeğine sahip çıkma sorumluluğunu yerine getiriyor hem de normal şartlarda sigorta ürünlerinden faydalanma şansı olmayan kitleleri bu hizmetlerle tanıştırıyor.

Mikro ürünlerini, 2013 yılı Nisan ayında sunduğu MikroKonut ile çeşitlendiren Güneş Sigorta, dar gelirli girişimci kadınlara, yuvalarını temel risklere karşı yıllık 14 TL’ye güvence altına alma imkânı sunuyor. MikroKonut ile hem karşılaşılabilecek risklerden en az hasarla çıkılmasını sağlamak hem de toplumdaki sigorta bilincini yükseltmek hedefleniyor. 2016 yılı içerisinde 36.946 kişi MikroKonut poliçesi ile sigortalanarak yaklaşık 275,711 TL’lik tazminat ödemesi gerçekleştirilmiştir.

NASIL SİGORTA YAPTIRACAKSINIZ?

Genel Müdürlük, Bölge Müdürlükleri, Temsilcilikler ve Güneş Sigorta acentelerine başvurmanız yeterli.

HIZLI ERİŞİM