Güneş Enerjisi Santrali

Güneş Enerjisi Santrali

Son yıllarda, tüm dünyanın gündeminden düşmeyen evrensel bir sorun olan küresel ısınma ve iklim değişiklikleri, büyük hasarlara neden olan sel veya aşırı kuraklık benzeri doğal afetleri beraberinde getiriyor ve alternatif enerji kaynaklarına duyulan gereksinimi günden güne artırıyor. Bu bağlamda, her kuruluşun sosyal paydaşlarına karşı olan sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğinin bilincinde olan Güneş Sigorta, Genel Müdürlük binasına kurduğu “Güneş Enerjisi Santrali” ile 2009’dan bu yana kendi elektriğini üretiyor.

Güneş Sigorta, santral sayesinde yılda 9 MWh enerji üreterek, elektrik ihtiyacının bir bölümünü kendisi karşılıyor ve yeşil enerji kullanarak doğaya katkıda bulunuyor. Güneş Sigorta, kurumsal sosyal sorumluluk çerçevesinde gerçekleştirdiği bu projeyle yılda 5,47 ton karbondioksit emisyonunun engellenmesine olanak sağlıyor. Bu da, fosil bazlı yakıt kullanarak 9.963 kilometre yol kat etmeye denk geliyor ve böylesine bir karbondioksit seviyesi, ancak 547 ağaç tarafından bir yıl boyunca absorbsiyon ile telafi edilebiliyor.

Mart 2014’de güneş enerjisi kullanımının 5. yılını kutlayan olan Güneş Sigorta, bugüne kadar 44.000 kWh’yi aşkın enerji tasarrufunda bulundu. Engellediği karbondioksit emisyonu ise 35 ton.

NASIL SİGORTA YAPTIRACAKSINIZ?

Genel Müdürlük, Bölge Müdürlükleri, Temsilcilikler ve Güneş Sigorta acentelerine başvurmanız yeterli.

HIZLI ERİŞİM