Son yıllarda, tüm dünyanın gündeminden düşmeyen ayrıca evrensel bir sorun olan küresel ısınma ve iklim değişiklikleri, büyük hasarlara neden olan sel veya aşırı kuraklık benzeri doğal afetleri beraberinde getiriyor.

 

Alternatif enerji kaynaklarına duyulan gereksinim ise günden güne artıyor.  Güneş Sigorta, attığı her yenilikçi adımda sektörel sorumluluklarının yanı sıra yaşadığı çevreye karşı sorumluluklarını da daima ön planda tutmaya devam ediyor.

 

Bu bilinçle Genel Müdürlük binasına kurduğu “Güneş Enerjisi Santrali” ile 2009’dan bu yana kendi elektriğini üretiyor.

 

Güneş Enerji Santraliyle yılda ortalama 9 MWh enerji üreterek, elektrik ihtiyacının bir bölümünü kendisi karşılayan Güneş Sigorta, kurumsal sosyal sorumluluk çerçevesinde gerçekleştirdiği bu projeyle, yılda 5,47 ton karbondioksit emisyonunu engelliyor. Bu da, fosil bazlı yakıt kullanarak 9.963 kilometre yol kat etmeye denk geliyor. 

 

Böylesine bir karbondioksit seviyesi, ancak 547 ağaç tarafından bir yıl boyunca emilim ile telafi edilebilir. Mart 2018’de güneş enerjisi kullanımının 9. yılını kutlayan Güneş Sigorta, bugüne kadar yaklaşık 76.284,00 kWh enerji tasarrufunda bulundu. Engellediği karbondioksit emisyonu ise 60.586,40 kg.