Basın Bültenleri

Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin “Çıkış Yolu” Programına Konuk Oldu

12.04.2016 Salı günü Sayın Serhat Çetin Sami Altınkaya’nın sunduğu ve Bloomberg HT’de yayınlanan “Çıkış Yolu” programına konuk oldu.

12 Nisan 2016

Çetin, sigorta sektöründeki yeni ürünler, sigorta bilincinin artırılması, sigorta sektörünün ekonomideki ve yaşamdaki fonksiyonlarının konuşulduğu programda mevcut durum ve çözümleri hakkında öneri ve görüşlerini belirtti.

Sektörde inovasyona devam ettiklerini söyleyen Çetin, “Kira Koruma Garantisi” poliçesinden  de bahsetti. İlk olarak Mikro Sigorta ile başlayan ardından Hukuksal Koruma şimdi de Kira Koruma Garantisi ile devam eden bu yenilikçi düşünce yapısını sektörün tümünde ve işbirlikçi bir ilerleyişle devam ettirmek istediğinin altını çizdi. Serhat Çetin, “Bu yeni poliçe ile hem kiracıyı hem de ev sahibini mağdur bırakmamayı hedefliyoruz. Ev sahibi bu poliçeyi yaptırdığı takdirde, kirasını biraz düşük aldığını düşünerek, belirlenen bir süreçte kiracısının kirayı ödeyememesi durumunda mağdur olmayacaktır. Kiracı ise bu poliçe sayesinde işsizlik gibi ani bir olayda kirasını düşünmek zorunda kalmayacak. Bu sayede maddi çerçevede korumanın yanı sıra  ev sahibi ve kiracı arasındaki iletişimde koruma altına alınmış olacak” diye sözlerine devam etti.Çetin, “Yaptığımız bu yeni poliçelerle, “Hukuksal Koruma” “Kira Koruma” ve yakında hazırlıklarını tamamlayacağımız “Bina Tamamlama” ile ailelerdeki riski sıfırlıyoruz” dedi.

Daha sektörde koruma altına alınacak birçok konunun olduğunu söyleyen Serhat Çetin öncelikle sigorta bilincinin artırılması gerektiğine de değindi.

Sigorta Sektörü Başkanını Seçiyor!

18 Nisan’da yapılacak TSB başkanlığı seçimlerinde aday olan Çetin, bugüne kadar fiyat odaklı ve tepkisel sürdürülen sektör bilincinin artık değişmesi gerektiğine inandığını söyleyerek; sektörün, fonksiyonlarını anlatmak için stratejik bir planlama ile usanmadan bu işlevselliğini anlatması gerektiğini vurguladı.

Zorunlu poliçelerin zaten vatandaş tarafından satın alındığını ve eklenecek yeni ürünlerle acentelerin çapraz ürün satış imkanı yakalayabileceğine de değinen Çetin : “ Karşılıklı doğru iletişim sadece sektörü rahatlatmayacak aynı zamanda hayatı hızlandıracak ve kolaylaştıracak. Sigorta Dünyası da iletişimde ilerlememiz gerektiğini kabul ediyor. Kendimizi anlatmamız lazım” dedi.

Sayın Serhat Çetin, standartların yüksek ve hayatın her alanına yerleşmiş olduğu bir sektör hayal ediyorum diyerek sözlerini noktaladı.

NASIL SİGORTA YAPTIRACAKSINIZ?

Genel Müdürlük, Bölge Müdürlükleri, Temsilcilikler ve Güneş Sigorta acentelerine başvurmanız yeterli.

HIZLI ERİŞİM