Basın Bültenleri

Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin “Çıkış Yolu” Programına Konuk Oldu

Serhat Çetin, 23.03.2016 Çarşamba günü Sami Altınkaya’nın sunduğu ve Bloomberg HT’ de yayınlanan “Çıkış Yolu” programına konuk oldu.

24 Mart 2016

Programda sigorta sektörünün ekonomideki yeri, sektörün ekonomiye yarattığı katma değer ve sektördeki yenilikler üzerinde keyifli bir sohbet edildi.

Programa sigorta sektörünün ekonomideki yeri ile başlanmasının ardından, yeni ve önemli bir girişim olan Hukuksal Koruma Sigortası ile devam edildi. Daha önce Hukuksal Korumanın araç ve konut sigortalarının içinde bir teminat olarak yer aldığını belirten Serhat Çetin, “Hizmeti alırken çoğu sigortalı bu teminata sahip olduğunu bile bilmiyor. Biz ihtiyaçları göz önünde bulundurarak, Hukuksal Korumayı münferit bir ürün olarak çıkardık” dedi. Bu atılımın davaların sulh yolu ile çözülmesini kolaylaştıracağını belirten Çetin, diğer yandan kişininuyuşmazlık durumunda Hukuksal Koruma Sigortası kapsamında tüm dosya harcı ve avukatlık masraflarını güvence altına almış olacağını belirtti. İş hukuku alanında zorunlu bir hukuksal koruma sigortasının şu an taslak halinde olduğunu, çalışmanın tamamlanması neticesinde tüm çalışanlar için önemli bir husus olduğunu da ekledi.

Sigorta sektöründeki sorunlara da değinilen programda, sektördeki firmaların kendini tam olarak ifade edemediğini, sorunların çözümü ve katma değerin arttırılması amacıyla etkin iletişime ihtiyaç duyulduğunun da altı çizildi.

NASIL SİGORTA YAPTIRACAKSINIZ?

Genel Müdürlük, Bölge Müdürlükleri, Temsilcilikler ve Güneş Sigorta acentelerine başvurmanız yeterli.

HIZLI ERİŞİM