Basın Bültenleri

Güneş Sigorta Genel Müdürü Serhat Süreyya Çetin “Bakış” Programına Konuk Oldu

23.01.2017 Pazartesi günü Güneş Sigorta Genel Müdürü Sayın Serhat Çetin, Noyan Doğan’ın sunduğu ve Haberturk’ de yayınlanan “Bakış” programına konuk oldu

24 Ocak 2017

Programda ağırlıklı olarak, sigorta sektörünün 2016 yılından beri gündemden düşmeyen konusu; zorunlu trafik sigortasının artan primleri konuşuldu.

Fiyatların daha fazla artmaması için kazaları ve trafik kazası kaynaklı ölümleri azaltmamız lazım!

Seyircilerin dijital ortamdan sorularıyla katıldığı programda Sayın Çetin, 2017 yılı için yapılan bir istatistiğin sonuçlarına değindi. Çetin: “yapılan araştırma sonucu eğer önlem alınmaz ise önümüzdeki yıl içerisinde oluşabilecek kazalar sonucu 7500 kişinin hayatını kaybedebileceği öngörülüyor. Trafik kazaları ve alınabilecek önlemler yerine fiyatlara odaklanmaya devam edersek, maalesef bu istatistikler gerçek çıkacak” dedi.

Yapılabilecek şeyler konusunda ümitsiz değilim

Sayın Çetin kazaları önlemek adına radar sistemini yaygınlaştırmanın faydalı olabileceğini belirtti. Hız aşımının yapıldığı bazı bölgelerde radar uygulamasının başlatılmasıyla kazaların azaldığını da ekledi.

Tüm bunların yanı sıra Yargıtay kararı sonucu artık eşdeğer parçaların kullanılamamasının da fiyat artışı olarak sigortalılara yansıdığını belirten Çetin, buna ek olarak döviz dalgalanmalarının da fiyat artışında etkili bir faktör olduğunu söyledi.

Güneş Sigorta Genel Müdürü Sayın Serhat Çetin: “Dövizin artan seyri sonucu 2017 yılında Kasko fiyatları da artacaktır. Hep birlikte toplumsal bir farkındalık yaratarak, fiyat artışını tetikleyen faktörleri değerlendirmeli ve çözüm yollarına odaklanmalıyız” dedi.

NASIL SİGORTA YAPTIRACAKSINIZ?

Genel Müdürlük, Bölge Müdürlükleri, Temsilcilikler ve Güneş Sigorta acentelerine başvurmanız yeterli.

HIZLI ERİŞİM