Basın Bültenleri

Erol Yıldır “Atlar” Resim Sergisi Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde

Erol Yıldır’ın seçkin eserleri, Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşuyor

14 Mart 2017

Güneş Sigorta Genel Müdürü Sayın Serhat Süreyya Çetin ve Genel Müdür Yardımcısı Birgül Denli’nin de katılımı ile 13 Mart Pazartesi günü açılışı gerçekleştirilen sergi, 31 Mart Cuma gününe kadar, Pazar hariç her gün 10.00 – 18: 00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.  Sergide çoğunluğu büyük tuvaller üzerine akrilik boya ile yapılan eserlerin teması ise, asilliği ile göz dolduran atlar... Daha önce TJK Sergi Salonu’nda da “Yalnız Atlar” resim sergi sergilenen Erol Yıldır’ın eserlerini Güneş Sanat Galerisinde bulabilirsiniz.

Erol Yıldır

1960 yılında Göksun’da doğan Doç. Erol Yıldır, 1979-1983 yılları arasında Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi Resim- İş Eğitimi bölümünde okudu. Ardından Gazi Üniversitesi’nde yüksek lisans ve 1989 yılında da Sanatta Yeterlilik yaptı.

1990-1997 yıllarında, kurucu öğretim üyeliğini de yaptığı, Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nde görev aldı. 1997-2007 yılları arasında İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Resim Bölümü Başkanı olarak çalıştı. Yine kurucu üyeliğini yaptığı, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde 2009-2013 yılları arasında çalışarak emekli oldu.

Emekliliğinden sonra İstanbul’a yerleşen Yıldır,  halen akademik çalışmalarını İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Grafik Tasarımı Bölümü Başkanı olarak sürdürmektedir. Sanatsal çalışmalarına ise özel atölyesinde yapmaktadır.


NASIL SİGORTA YAPTIRACAKSINIZ?

Genel Müdürlük, Bölge Müdürlükleri, Temsilcilikler ve Güneş Sigorta acentelerine başvurmanız yeterli.

HIZLI ERİŞİM