Basın Bültenleri

Güneş Sigorta Sanat Galerisi Grup Heyula Resim Sergisi’ni Konuk Ediyor

Abdülkadir Avcı ve Serkan Çatar’ın seçkin eserleri, Güneş Sigorta Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşuyor.

26 Nisan 2016

Açılışı 25 Nisan Pazartesi günü gerçekleştirilen sergi, 14 Mayıs Cumartesi gününe kadar, Pazar hariç her gün 10.00 – 18: 00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

Heyula Grubu

“Heyula” grubu 2012’den bu yana resim çalışmalarını ayrı ayrı devam ettiren Serkan Çatar ve Abdülkadir Avcı tarafından kuruldu. 2016 yılında Artem Sanat Atölyesi’ni kuran sanatçılar çalışmalarını halen burada devam ettiriyorlar.

Grup üyelerinden Abdülkadir Avcı 2012 yılında Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar Bölümü’nden mezun oldu.  Sanat yaşamı boyunca 3 kişisel sergi açan ve 10 karma sergide yer alan Avcı halen Yeditepe Üniversitesinde “Sanatta Yeterlilik” üzerine doktora eğitimine devam etmektedir.

Grubun bir diğer üyesi olan Serkan Çatar 2011 yılında Yeditepe Üniversitesi Sanat Yönetimi bölümündeki eğitimini burslu tamamladı. 2007 yılında çizgisel yolculuğuna başlayan ve 1 kişisel sergi, 5 karma sergide yer alan Çatar, halen Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’nde Sanat Yönetimi üzerine olan yüksek lisans eğitimine burslu olarak devam etmektedir.

Çatar ve Avcı ilk ortak sergilerinde grubun adını taşıyan “heyula” sözcüğünün anlamına yakışır bir şekilde  “ilk nedeni” sorgulamaya gidiyor. “Heyula” maddenin de öncülü olan tözsel olandır.  İkili şuan da Artem Sanat Atölyesi’ndeki çalışmalarına devam ediyor. Ayrıca ikinci karma sergileri olacak “Neredeyiz?” için hazırlıklarını sürdürüyorlar.

NASIL SİGORTA YAPTIRACAKSINIZ?

Genel Müdürlük, Bölge Müdürlükleri, Temsilcilikler ve Güneş Sigorta acentelerine başvurmanız yeterli.

HIZLI ERİŞİM